Co prawda dopiero rozpoczęła się zima, natomiast właściciele restauracji i przytulnych knajpek już teraz zastanawiają się kiedy w przyszłym roku będą mogli otworzyć ogródki piwne. Zaletą posiadania ogródka piwnego jest możliwość obsłużenia większej ilości klientów, a z tym oczywiście wiążą się większe zarobki. Jednak żaden klient nie lubi popijać kawy, herbaty czy piwa w pełnym słońcu, dlatego należy się zastanowić nad odpowiednim zadaszeniem tej przestrzeni. Już niejednokrotnie pisaliśmy o markizach, dziś chcielibyśmy przedstawić dwa modele markiz, które sprawdzą się w ogródkach piwnych i dadzą cień w upalne dni.

W naszej ofercie znajdują się różnego typu markizy. Tychy to miejscowość, która słynie z browaru i mieści się też w obszarze działalności naszej firmy, dlatego chcieliśmy poruszyć wątek markizy w ogródku piwnym. Pierwszym modelem, który chcielibyśmy przedstawić jest Markiza tarasowa Australia.

markiza-tarasowa

Ten model idealnie nadaje się przy zasłanianiu dużych powierzchni, więc można nim zacienić duży taras lub powierzchnię komercyjną, taką jak ogródek piwny. Cechuje się prostą konstrukcją i solidnym wykonaniem, więc sprosta trudnym warunkom pogodowym. Nie ma potrzeby chowania markizy w przypadku zerwania się większego wiatru. Rozkładane ramiona markizy są zamontowane na aluminiowych uchwytach, które zostały wykonane techniką odlewu ciśnieniowego. Produkty wykonane techniką odlewu ciśnieniowego charakteryzują się jakością powierzchni, dokładnością i stabilnością wymiarową. Konstrukcja markizy jest oparta na belce kwadratowej. W przypadku markiz o większej powierzchni często dochodzi do sytuacji, że ugina się rura nawojowa i tkanina się luzuje. By tego uniknąć została zamontowana podpora centralna.

Drugim modelem, który chcielibyśmy przedstawić to Markiza tarasowa Jamaica, która charakteryzuje się niezwykłą trwałością i oryginalnym designem.

markiza-jamaica

Jamaica została zaprojektowana z myślą o zadaszeniu dużych powierzchni jak ogródki piwne, kawiarnie itp. Stabilna konstrukcja sprosta największym wymaganiom, cechuje się bowiem długą żywotnością, będzie więc przez długie lata służyć właścicielom restauracji. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o markizę i konserwacji, ale o tym była mowa we wcześniejszym wpisie. Model Jamaica jest zbudowany z konstrukcji lakierowanej techniką proszkową kolorem białym oraz srebrnym. Wykończenie konstrukcji klient wybiera samodzielnie i może wybrać kolor grafitowy, brązowy lub beżowy. Przy zastosowaniu ramion krzyżowych, markiza jest wykonana na bazie kwadratu. W tej markizie także jest wykorzystywana centralna podpora rury nawojowej, dzięki czemu tkanina jest równo napięta. Aby zwiększyć ochronę markizy można nad nią zamontować aluminiowy daszek.

Okazuje się, że markiza w ogródku piwnym jest elementem istotnym, dlatego każdy właściciel ogródka piwnego powinien się zastanowić nad odpowiednim modelem. Markiza da schronienie spragnionym klientom przed palącym słońcem. Będzie można w jej cieniu zaczerpnąć oddechu.